Samtalsämnen efter helgen: Derbyknock i skoproblem

Jeśli chcesz poznać świat sportu po tym, jak go odkryłeś!

Derbyknocken: Nog för att Hammarbys seger med 1-0 var ett slag mot AIK:s gulddrömmar men den riktiga smällen råkade Hammarbys Erik Israelsson ut för när han nickade in segermålet i derbyt. Israelsson precyzyjnie uderzył w słupek, a następnie potknął się na osi Nilsa-Erica Johanssonsa i wylądował na linii końcowej. Mittfältaren został pokonany w ciągu jednego dnia, a mecz trwał mniej niż 20 minut. Israelsson został zatrzymany przez sjukhus nad natten z kraftig hjärnskakning. Samtidigt vann IFK Norrköping med 2-1 mot Gefle och leder nu serien med 3 poäng före AIK och IFK Göteborg.

Problem w Berlinie: Kenijczyk Eliud Kipchoge zajął drugie miejsce w maratonie berlińskim z historycznie najlepszym czasem: 2:04:01, 64 sekundy później niż zwycięzca Kimettos. Nie ma jednak wątpliwości, że Kipchoge ma problem ze skórą. Po półmetku Sulorna ruszyła na trasę, by zatrzymać Kipchoge'a, który w końcu wylądował na winorośli.

Kipchoge pobiegł halva loppet med sulorna fladdrande bakom sig, trots det vann med 1:21 minuters marginal till landsmannen Kiptanui.

England håller andan: Hemmanationen wygrał swój kolejny mecz w rugby-VM z wielką Walią i już nie ma szans na awans do finału. Dzisiejszy mecz z grupami australijskimi jest coraz bardziej wyrównany. Förlust där vägen till slutspel blir mycket svår.

Stenson nie trafił jackpota: Henrik Stenson wygrał w turnieju PGA-tourens slutspel i zgarnął 80 milionów koron, ale nie udało mu się wygrać Jordan Spieth. Stenson zajął drugie miejsce, zajął pierwsze miejsce w turnieju i zgarnął 25 milionów koron.

Adéu Barcelona? Wstępne wyniki wyborów regionalnych w Katalonii wskazują na przewagę liczebną partii, które opowiedziały się za regionem w Hiszpanii. Jeśli tak się nie stanie, może to oznaczać, że FC Barcelona będzie liderem hiszpańskiej ligi piłkarskiej. Ligans stadiongar tillåter in nuläget endast icke-spanska klubbar från Andorra. Po porażce z Katalonią Barcelona może trafić do nowej ligi.