Samtalsämnen efter helgen: Medaljregn i Israel Image

Samtalsämnen efter helgen: Medal w Izraelu

Nie zapomnij o tej przekąsce! Przekonaj się, jakie przekąski kryją się w zepsutym świecie po tym, jak uprawiasz pełnowartościowy sport.

1. Medal

Sarah Sjöström zdobyła wszystkie medale i wygrała w Izraelu. Sammanlagt był trzy indywidualne guld, ett silver i jeden do andraplats w lagkapp. Pod koniec 73-minutowego wyścigu zdobył trzy medale. Był to najlepszy punkt w rekordowym 2015 roku dla szwedzkiej czołówki w OS. Przy udziale Sjöströma Simon Sjödin zdobył brąz na 200 metrów stylem klasycznym, co było 29. medalem w tej konkurencji. 19-letnia Louise Hansson zdobyła swój pierwszy medal w seniorach, kiedy to w finale na 200 metrów stylem zmiennym.

2. Snubblade på pallen

André Myhrer wskoczył na wysokie podium w zawodach storslalomtävlingen w Beaver Creek podczas weekendu. To było jego najlepsze miejsce w Grecji, Myhrer dostał trochę mniej niż inne, a panna ze slutetu kosztowała go miejsce na pallen z setką dolarów. Kajsa Kling również nie miała talerza, gdy przyjechała na damskie zawody w Lake Louise. Vann gjorde Lindsey Vonn som tog sin 69:e världscupseger i karriären.

3. Stafettmiss

Svenska skiddamerna har strött pallplaceringar i stafett runt omkring sig de senaste åren, både i mästerskap och världscuper. I säsongens första tävling i Lillehammer gick det dock inget vidare. Sverige slutade femma efter Norge, Finland, USA och Norges andralag. Charlotte Kalla, która w tym roku została wybrana przez amerykańską zawodniczkę Diggins, nie miała sobie równych. "Min sämsta stafettsträcka någonsin", skomentowała Kalla sin insats.

4. Dubbelseger

Sveriges handbollsdamer har fått en bra start på VM i Danmark. Zwycięstwo 37-23 nad Angolą zakończyło się wynikiem 31-30 nad Polską. Sverige var i ledning i stort sett hela matchen och polskornas sista reducering kom med åtta sekunder kvar, så någon kvittering var aldrig nära. Nathalie Engman, która w Angoli zarabiała na życie, była bardzo zadowolona z tej sytuacji. W dniu dzisiejszym Nederländerna.

5. Stenson w telewizji

Ze względu na logikę, Europatour 2016 w golfie rozpoczął się w Sydafrice. W tym czasie Henrik Stenson rozpoczął swój pierwszy sezon po kilku turniejach andraplatowych (cztery w USA, jeden w Europie). Dla kobiet z całego świata było to bardzo trudne. Marc Leishman wbił się w jej żużel seksualny.

stensonSegerlös. Po niesamowitym roku 2014, w którym Stenson awansował do andraplatsen w rankingu światowym, nie udało mu się zdobyć trzech miejsc.